O mnie

karol wiszniewski radny dzielnicy warszawa ochota (6)Nazywam się Karol Wiszniewski. Urodziłem się 08.03.1982 roku w Warszawie. Ukończyłem VII LO im. Juliusza Słowackiego na Ochocie. W 2006 roku uzyskałem tytuł magistra w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jestem również absolwentem studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w Kolegium Zarządzania i Finansów. W 2013 roku ukończyłem studia podyplomowe w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

W latach 2008 – 2014 byłem radnym Dzielnicy Ochota, a w latach 2010 – 2014 byłem również Przewodniczącym Komisji Polityki Przestrzennej, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Dzielnicy Ochota.

W 2008 roku ukończyłem kurs instruktorski piłki nożnej w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego. W 2011 roku ukończyłem kurs Trenera II klasy w piłce nożnej w Polskiej Akademii Sportu i otrzymałem dyplom trenera.

karol wiszniewski radny dzielnicy warszawa ochota (4)

Jestem członkiem Stowarzyszenia konserwatywno-liberalnego „KOLIBER” od 2002 roku. W 2012 roku zostałem wybrany do Sądu Naczelnego stowarzyszenia, w 2013 roku zostałem wybrany ponownie na stanowisko Sędziego na Konwencie stowarzyszenia. Jestem również członkiem Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych.

karol wiszniewski radny dzielnicy warszawa ochota (8) Gram amatorsko w piłkę nożną i reprezentuję barwy dzielnicy Ochota w rozgrywkach samorządowych. Moją wielką pasją są biegi długodystansowe. Od pierwszego Maratonu Warszawskiego w 2007 roku przebiegłem łącznie 20 maratonów i szykuję się na kolejne. W 2009 roku zdobyłem Koronę Maratonów Polskich. Ukończyłem trzykrotnie ekstremalny „Bieg Rzeźnika” o dystansie 80 km w Bieszczadach. Moje plany związane z biegami długodystansowymi i nie tylko to start Sparthatlonie i triathlonie Iron Man.

karol wiszniewski radny dzielnicy warszawa ochota (10)Poza sportem interesuję się muzyką i gram na gitarze. W dniach 19-20.12.2009 r. na Ochocie zorganizowałem pierwszą imprezę bluesową na Ochocie pod nazwą „Blues pod choinkę”. Jestem dyrektorem artystycznym International Ochota Blues Festival, którego cztery edycje zorganizowałem od 2010 roku. Koncerty w ramach festiwalu odbywały się w Ośrodku Kultury Ochoty, Domu Kultury Rakowiec, Och-Teatrze, Pubie Lolek i Klubokawiarni Mam Ochotę.

Lubię literaturę polską XX wieku, beletrystykę i książki fantastyczne.

Reprezentuję młode pokolenie, którego dzieciństwo przypadło na czasy poprzedniego systemu, ale które wchodziło w dorosłość w niepodległej Polsce.

Szanuję tradycję, a jednocześnie gotów jestem podjąć wyzwania, które stawia przed nami współczesny świat. Młodość, energia i entuzjazm, to moje największe atuty.

Komentarze